Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
NEDEN ARITMA SU KULLANMALIYIM?
Damacana ya da pet şişe kolileri taşımanın, parasal ve yük külfeti yanında, mutfak evyesi üzerindeki bir musluktan anında, zahmetsiz ve 1/20 bedelle kontrollü ve sağlıklı su almak bir ayrıcalıktır. İçme suyunun yanında çay, kahve ve yemek yapmak için gerçek suya ihtiyaç vardır ve bu su ile hazırlanan gıdalar daha lezzetli ve sağlıklıdır. Yumuşak suyla yıkanan sebze ve meyvelerin üzerindeki pestisitler daha kolay çözünür.
HANGİ ARITMA SİSTEMİNİ KULLANMALIYIM?
Piyasada pek çok sistem suyun görünüşünü ve tadını iyileştirmektedir. Ancak çok azı muhtemel zararlı kirleticileri azaltmakta ve çok daha azı suyla taşınan bakteri ve virüsleri etkin bir şekilde yok etmektedir. Valens sistemleri ise her ikisini de gerçekleştirmektedir.
SU BU KADAR ÖNEMLİYSE NE KADAR SU İÇMELİYİZ?
- Uzmanlar günde en az 8-10 bardak yani, 2-2.5 litre sağlıklı ve temiz su içmemizi tavsiye ediyorlar.
- Su içmek için lütfen ağzınızın kurumasını beklemeyin. Bu durum kronik susuzluk işaretidir.
- Spor ya da ağır işler yapıldığında, yüksek rakımlı yerlere çıkıldığında su ihtiyacı daha da artar.
SU ARITMA SİSTEMİ NE KADAR GÜVENİLİR?
İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Türkiye ve Dünya Sağlık Örgütleri kıstaslarına uygun pH ve mineral seviyesinde olmalıdır. Ters ozmos su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık suda dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın